Tapicer tańszy niż producent

tapicer-tanszy-niz-producent

Kupując zarówno nowy, jak i używany samochód wielu kierowców chciałoby mieć skórzane obicie. Jednak ceny takich egzemplarzy są znacznie wyższe i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Producenci w przypadku nowych aut liczą sobie bardzo duże kwoty. Niektórzy oferują je tylko w przypadku najbogatszych wersji wyposażenia.

Przeglądając portale aukcyjne można natknąć się na części takie jak skórzane wnętrze, jednak istnieje ryzyko trafienia na uszkodzony towar. O ile po zdjęciu aukcyjnym można dojść, czy nie ma jakiś rozdarć, to sprawności działania mechanizmu nie zweryfikujemy. Dlatego jeżeli interesują nas wysokiej jakości materiały oraz chęć cieszenia się z nich przez lata warto udać się do tapicera. Prace tapicerskie pochłaniają bardzo wiele czasu, a przy tym wymagają doświadczenia i precyzji. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny zakład najlepiej zweryfikować jego projekty w Internecie, czy przez znajomych. Na tej podstawie można z łatwością określić jakość wykonywanych usług. Ważne jest, aby specjalista zwracał uwagę nie tylko na wymianę materiału na skórę, ale również zainteresował się poprawnością działania foteli. Profesjonaliści powinni najpierw to sprawdzić, a potem zabrać się za ewentualną wymianę gąbek czy samo obicie. Dzięki temu po wykonanej pracy czuć się będziemy jak w całkowicie nowym aucie. Warto pamiętać nie tylko o siedzeniach, ale także o boczkach, kierownicy, lewarku zmiany biegów, czy desce rozdzielczej. W zależności od upodobań klienta możemy skórą obić niemalże wszystko. Profesjonaliści potrafią nawet dołożyć coś od siebie typu zamontowanie podgrzewania foteli.

Jeżeli chodzi o ceny, to kupując przykładowe Audi A6 ze skórzaną tapicerką musimy za nią zapłacić przeszło 9 tysięcy złotych. Niektórzy producenci udostępniają taki luksus tylko w przypadku najwyższych wersji wyposażenia. Nie inaczej jest w przypadku Volkswagena Golfa, w którym dealer życzy sobie zapłaty za cały pakiet zamiast za samo skórzane obicie. Obszycie lewarka zmiany biegów u tapicera to koszt kilkudziesięciu złotych. Koszt obicia fotela to średnio tysiąc złotych. Montaż dodatkowego ogrzewania zamyka się zwykle w okolicach 500 zł za komplet. Obicie deski rozdzielczej to koszt około 1000-1300 zł. Oczywiście są to średnie ceny, warto pamiętać, że koszt uzależniony jest od stopnia trudności demontażu poszczególnych elementów oraz wybranych przez nas materiałów.