Rodzaje nadwozi samochodów

rodzaje-nadwozi-samochodow

Na rynku obecnie nadwozia współczesnych samochodów i ich typy są bardzo zróżnicowane i posiadają swoje nazwy. Kiedyś w ogóle nie myślało się o tym czy samochód jest w wersji kombi czy sedan bo po prostu takich nie było. Obecne czasy w pewnym sensie same narzuciły to producentom, ponieważ każdy samochód może służyć do czegoś innego i każde ma swoje przeznaczenie. Nie będę opisywał tutaj wszystkich rodzajów i typów tylko skupie się na najważniejszych, tych które najczęściej są kupowane i widywane na ulicach.

Najpopularniejsze rodzaje nadwozi samochodowych

Najpopularniejszymi typami nadwozia są hatchback i sedan, skupmy się najpierw na ty pierwszym. Samochody z nadwoziem typu hatchback to zazwyczaj małe miejskie samochody, które są bardzo popularne w dużych miastach jak i te nieco większe kompaktowe jak np. Audi A3 czy Mazda 3. Są bardzo popularne wśród kobiet ale nie tylko, dzięki swoim małym gabarytom nie stanowią prawie żadnych problemów przy parkowaniu lub znalezieniu miejsca jak i są łatwe w prowadzeniu i leciutkie w porównaniu do innych. Samochody te są wręcz idealne do miasta, zmieszczą się w nich każde zakupy z hipermarketów oczywiście oprócz dużych sprzętów elektronicznych czy rowerów ale do tego są już inne nadwozia i tak jak wspominałem każde ma swoje przeznaczenie.

Nadwozie Sedan

nadwozie-samochodowe-sedanZabierzmy się teraz za sedana, który jest nieco większy od poprzednika, dzięki czemu w środku posiadamy więcej miejsca jak i więcej do niego spakujemy. Warto nadmienić tylko, że gorzej jest tutaj z ładownością bagażnika, ponieważ w sedanach przy otwieraniu bagażnika tylna szyba zostaje na miejscu w przeciwieństwie do hatchbacków gdzie podnosimy całą klapę. Sedany są praktycznie zawsze 4 drzwiowe, a więc łatwo się do nich dostać, posiadają one większe silniki i są bardziej luksusowe. Wariantów silnikowych też mamy dużo więcej, a więc każdy wybierze coś dla siebie.

Nadwozie Kombi

nadwozie-samochodowe-kombiKombi są bardzo popularnymi samochodami dla ludzi, u których praca bądź życie codzienne wymaga przewożenia rzeczy o dużych gabarytach lub po prostu mają dużą rodzinę. Są one najczęściej wybierane przez swoją przestrzeń w środku i ładowność bagażnika, jaką samochody typu kombi mają największą.