Jak poprawić wygląd samochodu?

jak-poprawic-wyglad-samochodu

Jeszcze do niedawna aby poprawić wygląd samochodu stosowało się masywne zderzaki, spojlery, brewki czy malowało się dziwne i abstrakcyjne postacie na karoserii. Taki tuning to jest teraz wieś, nikt już tego nie stosuje. Wydech jak u odkurzacza, spojlery jak ławka w parku tego już się nie robi. Dzisiaj zmiany są małe ale widoczne, można powiedzieć że bardziej wyrafinowane. Jeśli mamy tak zwany goły samochód bez żadnego sportowego pakietu od producenta, dąży się do tego aby samemu taki skompletować i zrobić wedle naszego uznania i portfela. Mówię tutaj o takich zmianach jakie BMW wprowadza w swoich wersjach z literką M czy Audi RS. Są to drobne zmiany w wyglądzie zderzaków, drobne spojlery czy inaczej wyglądające lusterka. U niektórych producentów mamy także zmiany we wnętrzu samochodu, mamy lepsze wyposażenie lub dodatkowe smaczki sportowe takie jak przeszycia skór nicią o innym kolorze najczęściej czerwonym lub niebieskim.

9.jpgNa początek zacząłbym od nowych felg do naszego auta i szerszych opon. Niektórzy mogą tego nie widzieć ale dobre felgi to jeden z najważniejszych elementów w wyglądzie samochodu. Nawet najzwyklejsze alufelgi wyglądają o wiele lepiej niż najlepsze kołpaki. Ważne są tutaj opony, najlepiej na profilu nie większym niż 50, ja zalecam 40 w ten sposób felgi prezentują się najlepiej. Na takich oponach, zresztą jak na każdych nie można oszczędzać, a jeśli nas na nie nie stać to ich nie kupujmy tylko jeszcze trochę zaczekajmy.

Furorę ostatnio robi także nakładanie folii na samochód, która zmieni jego kolor na jaki tylko sobie zażyczymy. W ofercie firm zajmujących się tego typu rzeczami znajdziemy wiele wariantów, od matowych po błyszczące czy wojskowe kamuflujące folie.

Obniżanie zawieszenia, warto się tym zainteresować, nie mówię o całkowitym zgłębieniu samochodu tak że nie dałoby się podjechać pod żaden krawężnik tylko, zamontowanie sportowych sprężyn i amortyzatorów. Jeśli wolimy aby nasz samochód się lepiej prowadził to warto właśnie go nieco usztywnić. Takie sportowe zawieszenie zwiększy także nasze bezpieczeństwo, ponieważ samochód będzie się lepiej trzymał drogi.