Jak ogarnąć flotę samochodową w dużej firmie?

Dzisiaj praktycznie w każdej większej firmie stan posiadania pojazdów nie kończy się na jednej sztuce samochodu lub na dwóch. Ilość pojazdów w danej firmie w dużej mierze zależy od jej profilu, inaczej sprawa wygląda w przedsiębiorstwie transportowym a jeszcze inaczej w firmie produkcyjnej lub usługowej. Faktem jest jednak, że w każdym przypadku musi być monitoring floty samochodowej i odpowiednie zarządzanie flotą samochodową.

Co to jest flota samochodowa?

Flota samochodowa to tabor samochodowy, w obrębie jednego przedsiębiorstwa. Dzisiaj bez tego rodzaju floty jest bardzo trudno się obejść. Całe pojęcie obejmuje różne pojazdy mechaniczne, mogą to być samochody osobowe, autobusy lub zestaw maszyn drogowych. Monitoring taboru odbywa się najczęściej przy pomocy GPS u, jednak w niektórych firmach zatrudnia się specjalistę do zarządzania i monitorowania flotą samochodową.

Co to znaczy zarządzać flotą samochodową?

Osoby zarządzające daną flota samochodową w firmie najbardziej martwią się o kradzież pojazdów. Dlatego też bardzo istotny jest monitoring GPS, dzięki któremu pojazdy wyruszające w drogę są cały czas pod kontrolą. Ponadto zarządzanie flotą firmowych pojazdów to nie tylko kupowanie coraz to lepszych i nowszych modeli pojazdów, to także:
– dbanie o ubezpieczenie pojazdów,
– monitorowanie ich,
– serwisowanie,
– pełna obsługa techniczna,
– nadzorowanie stanu liczników,
– sprawdzanie czy pojazdy nie są zbyt eksploatowane.

Co oznacza monitoring gps?

Jest to specjalny system monitorowania pojazdów. Dzięki odpowiednim aplikacjom cała trasa pojazdu jest od razu monitorowana na ekranie komputera. Wszystkie arkusze podróży są natychmiast generowane a wszelkie nadużycia od razu postrzegane i informuje się o nich odpowiednie osoby.
Zainwestowanie w  monitoring GPS daje:
– oszczędności w paliwie,
– całkowitą kontrolę nad trasami pojazdów,
– natychmiastową informację o zbliżających się terminach ubezpieczeń, przeglądach i serwisach.

Zarządzanie flotą samochodową jest dzisiaj łatwe i proste i na pewno skuteczne. Posiadając odpowiedni system komputerowy nie musimy już martwić się o to co dzieje się z naszymi pojazdami, gdzie zbaczają z drogi i dlaczego palą za dużo paliwa.

Więcej szukaj na https://www.verizonconnect.com/pl/rozwiazania/monitoring-gps/